Profim – czołowy producent foteli w Polsce

fotel biurowy profim Założona w 1991 roku firma Profim zalicza się aktualnie do najważniejszych producentów foteli i siedzisk istniejących na polskim rynku. Jednym z najważniejszych założeń obowiązujących tutaj właściwie od początku jej istnienia jest tworzenie znanej i powszechnie rozpoznawalnej wśród użytkowników marki. Z fabryki firmy wychodzą jedynie krzesła odznaczające się bardzo wysoką jakością oraz wyjątkowym designem. Stosuje się w nich również wiele nowatorskich, ergonomicznych rozwiązań. Sama oferta przygotowana przez firmę Profim jest bardzo szeroka; znajdują się w niej zarówno fotele biurowe jak i meble przeznaczone do miejsc takich jak sale konferencyjne, recepcje czy poczekalnie. Aktualnie firma zatrudnia 1230 osób, a z jej fabryki każdego miesiąca na rynek trafia ponad 70 tysięcy różnych foteli. Profim to przede wszystkim zespół utalentowanych oraz bardzo ambitnych osób którym zależy na byciu najlepszym i ciągłym osiąganiu coraz wyższego poziomu swojej pracy. Popularność tej marki od dawna wykracza już znacznie poza granice Polski. Firma regularnie pojawia się na licznych, również tych najbardziej prestiżowych, targach mebli biurowych na świecie; gościła już między innymi w Pradze, Poznaniu oraz Kolonii.

Udało się jej tam zdobyć wiele nagród, zarówno za wysoką jakość swoich produktów jak i za ich atrakcyjny wygląd czy też stosowanie w nich szeregu nowatorskich rozwiązań. Warto zwrócić uwagę na to, że firma Profim jest pierwszym polskim producentem któremu udało się zdobyć prestiżowy certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001:2000. Zakres certyfikatu to między innymi "produkcja, projektowanie, sprzedaż i serwis mebli biurowych oraz ich komponentów". Certyfikat wydaje DQS GmbH, należąca do Międzynarodowej Sieci Organizacji Certyfikujących IQNet. Certyfikat został w 2009 roku zastąpiony nowym, powstałym w oparciu o normy ISO 9001:2008. We wdrożonym w firmie systemie zarządzania najważniejsza jest orientacja na klienta i rozpoznawanie jego wymagań oraz potrzeb.

krzesło biurowe profim Ważne jest również nieustanne badanie stopnia zadowolenia z oferowanych przez siebie produktów. W firmie Profim obowiązuje system który szczegółowo nadzoruje wszystkie procesy związane z produkcją oraz działalności przedsiębiorstwa. Do tych rzeczy w szczególności należy projektowanie nowych produktów, optymalizowanie produkcji i wdrażania do oferty nowych wyrobów, dobór jak najlepszych materiałów mogących spełniać surowe wymagania jakościowe firmy, sprzedaż, przyjmowanie zamówień i obsługa klienta, terminowa realizacja zamówień, sprawne działanie serwisu gwarancyjnego. Sam certyfikat ISO 9001 jest najlepszym potwierdzeniem na to, że firma dokłada wielu starań aby wszystkie te elementy działalności funkcjonowały u niej w jak najlepszym stopniu. Firma Profim podejmuje oprócz tego wiele działań mających na celu zwiększenie dbałości o nasze środowisko naturalne. Działania takie polegają zarówno na optymalizacji i dostosowywaniu do obowiązujących norm własnej działalności jak i promowaniu tych zagadnień na zewnątrz. Stworzono w niej specjalną politykę jakości i środowiska która ma na celu zajmowanie się tymi właśnie kwestiami. W roku 2013 firma otrzymała Certyfikat Recyklingu potwierdzający skuteczność wszystkich tych działań.